Disa gabime në filmin Titanik që nuk i keni vërejtur…

Ju sigurisht që keni parë filmin Titanik. Ai është njëri ndër filmat më të shikuar dhe më të adhuruar i të gjitha kohërave. Por edhe ky film si gati çdo film, ka bërë disa lëshime që mbase ju nuk i keni vënë re. Shikoni fotot më poshtë:

Nishani i Rose… Ndryshon anën

Si nuk preu duart?

Pallto e ndryshme në ngjyrë dhe në gjatësi…

Këtu keni një gabim më të madh…Reflektimi i kamerës

Rrypat zhduken

Flokët e Leos rregullohen vet…

Lapsi magjik… Viza që zbehet…

Materiali i fustanit o është i kapur për hekur o jo…

Source:icreative.am

Disa foto komike që demonostrojnë magjinë e gruas…

Femrat janë mister. Ato nuk kanë sjellje të njëjtë dhe ndryshojnë çdo gjë rreth tyre çdoherë që tu vijë rasti. Ndoshta kjo ndodhë për shkak të “magjisë” që ato përdorin pa vetëdije. Më poshtë keni disa foto qesharake që demononstrojnë magjinë e femrës.

Ato dinë gjithçka rreth çdo gjëje.

Ato mund të manipulojnë hapësirën.

Mund të gjesh çdo gjë në çantën e një gruaje.

Ato bëjnë mrekullira në ushqim.

Aftësitë e tyre për të bërë shumë punë në të njëjtën kohë janë mahnitëse.

Ato të kuptojnë pa thënë pothuajse asnjë fjalë.

Ato mund të shërojnë çdo sëmundje.

Source:brightside.me

Këto janë pemët më të bukura që keni parë ndonjëherë…

Egzistojnë arsye të shumta për ti dashur pemët; ato na japin oksigjen, na ofrojnë strehim në ditë të nxehta me diell, si dhe janë shtëpi perfekte për lloje të ndryshme të kafshëve. Ja edhe një arsye më shumë: disa prej tyre kanë pamje mahnitëse. Më poshtë keni 16 foto të disa pemëve të mrekullueshme nëpër botë:

Kanada

Japoni

Zelanda e Re

SHBA

SHBA

Gjermani

Karolina e Jugut

Brazil

Jemen

Havai

Afrika e Jugut

Karolina e Jugut

Madagaskar

Irlanda Veriore

Kaliforni

Source:brightside.me

Nëse ju keni këtë shkronjë në pëllëmbën e dorës suaj, atëherë ju jeni unik…

A u ka lexuar ndonjëherë dikush dorën? Nëse nuk e keni provuar atë, mund të jetë eksperiencë interesante po ta provonit njëherë. Pavarësisht se kush është personi i cili u lexon dorën, ju mund të mësoni shumë gjëra të bukura për të ardhmen tuaj. Leximi i pëllëmbës së dorës së pari herë u përmend në librin kinez ” I ching.”

Një nga zbulimet e artit të leximit të pëllëmbës, ishte kuptimi i shkronjës “M.” Kjo përfshinë linjat e dorës që kalojnë në pika të caktuara për të formuar shkronjën “M.”

Thuhet se personat që kanë shkronjën “M” në dorën e tyre janë “racë e veçantë”.

Source:icreative.am

10 foto qesharake që zbulojnë ndjenjat tona sekrete…

Ne të gjithë jemi të ndryshëm, por pavararësisht këtij fakti, të gjithë ne gjindemi në situata ku ndjehemi njejtë dhe kemi reagimet e njejta. Më poshtë keni 10 foto qesharake që zbulojnë ndjenjat tona, të cilat në situata normale i mbajmë të fshehta.

Si dukemi……….. Si ndjehemi

Kur mbathim take të larta…

Kur duhet të zgjidhni ç farë të hani…

Kur prisni rend për të marrë të holla në bankomat…

Pasi të keni prerë flokët…

Kur shefi ju thërret në zyrën e tij…

Kur shkoni tek dentisti…

Kur shkoni në dyqan të shtrenjtë…

Kur shikoni listën e shoqeve të tij…

Kur jeni vetëm në një dhomë të errët…

Kur fëmija juaj sheh llaptopin tuaj…

Source:brightside.me

10 fakte psikologjike të çuditshme rreth njerëzve të cilat nuk i keni ditur… E 6 do tju habisë

Të mësuarit diçka të re rreth vetes është gjithnjë interesante dhe argëtuese. Sidomos kur mëson diçka rreth mënyrës se si sillemi ndaj të tjerëve dhe si sillen ata ndaj nesh, është edhe më atraktive.
Më poshtë keni 10 fakte psikologjike mjaftë interesante që do tju bëjnë që të kuptoni më shumë rreth vetes dhe të tjerët.

  1. Çdo lidhje shoqërore e cila ka filluar në periudhe nga mosha 16 dhe 28, ka më shumë gjasa që të jetë shoqëri e fortë dhe e gjatë.

2. Sa më i mençur që është një person, aq më shpejtë ai mendon, dhe aq më i keq është shkrimi i tij.

3. Meshkujt nuk janë më komik se femrat; ata thjesht bëjnë më shumë humor dhe tregojnë më shumë hajgare pa mos u brengosur nëse të tjerët i pëlqejnë ato apo jo.

4. Mesazhet ” mirëmëngjesi dhe natën e mirë” aktivizojnë pjesën e trurit i cili është i përgjegjshëm për lumturi.

5. Kur ju mbani dorën e të dashurit tuaj, dhimbja juaj dhe brengat tuaja largohen.

6. Nëse rrini vetëm për një kohë të gjatë dëmton shëndetin tuaj njësoj sikur të pini 15 cigare në ditë.

7. Personat më inteligjent kanë rreth më të vogël të shoqërisë. Sa më inteligjent që është personi, aq më selektiv bëhet kur vie fjala te shoqëria.

8. Personat të cilët mundohen që çdokënd ta bëjnë të lumtur, shpesh janë ata që ndjehen më të vetmuarit.

9. Të dëgjuarit muzikë me volum të lartë bën që ju te ndjeheni të qetë, të relaksuar dhe të lumtur.

10. Nëse nuk mundeni që ti ndaloni mendimet kur bini të flini, ngrituni nga shtrati dhe shkruani ato. Kjo qetëson trurin tuaj që ju të flini.

Source:brightside.me

Mënyra se si rrini të ulur në karrige zbulon shumë mbi personalitetin tuaj…

Sigurisht se çdokush nga ju e ka një pozicion të të ulurit, ai i cili më së shumti ju përshtatet dhe ndjeheni më rehat. Por a e keni ditur që mënyra se si ju rrini ulur zbulon shumë rreth personaliteti tuaj? Më poshtë keni disa mënyra të të ulurit që tregojnë mbi personalitetin tuaj.

Nëse ju rrini ulur kështu ju jeni person i fortë dhe me vetbesim dhe që gati asnjëherë nuk dyshon për vendimet dhe veprimet e bëra. Gjithashtu jeni person shumë komunikativ dhe i afërt me familjarët dhe shoqërinë.

Kjo pozitë tregon që ju jeni person shumë senzitiv dhe shumë dashamirës i cili asnjëherë nuk injoron ndjenjat e të tjetrit. Ju jeni shumë i kujdesshëm kur vie puna për të marrë vendime; mendoni shumë dhe analizoni anët pozitive dhe negative para se të vendosni diçka.

Nëse ju qëndroni kështu kjo do të thotë se në shikim të parë tek njerëzit leni pështypjen e një personi të akullt, por kur ata ju njohin zbulojnë tek ju veti siç janë: mirësi, dashamirësi dhe sinqeritet. Jeni shumë të drejtëpërdrejtë kur bëni biseda serioze dhe jeni shumë të përpiktë.

Kjo pozitë e të ulurit tregon që ju jeni person shumë i vendosur dhe keni aftësi të një lideri. Dëshironi që gjithnjë të jeni të informuar dhe të mbani çdo gjë dhe çdokënd nën kontrollë. Jeni shumë të hapur për shoqëri të re, por xhelozoni në lidhje.

Kjo pozitë tregon që jeni person modest dhe madje i turpshëm para njerëzve që nuk i njihni. Nuk mund të ju thuhet që jeni person me vetbesim. Zakonisht mbani fshehur ndjenjat e tuaja dhe shpesh konsideroheni si person i mbyllur.

Nëse ju qëndroni kështu ju jeni person serioz me karakter të fortë. Keni mendime të thella, kështu që shpesh keni fytyrë të koncentruar dhe në mendime, se sa të buzëqeshur. Përveç faktit që keni shumë vetbesim, ju gjithashtu nuk i hapeni personave të tjerë.

Nëse ju qëndroni kështu atëherë ju jeni person shumë emotiv, impulsiv, i hapur dhe dashamirës. Jeni shumë gazmor dhe tentoni që çdoherë të qëndroni optimist dhe e shprehni atë me të tjerët. Komunikimi me ju, u jep njerëzve energji dhe pozitivitet, kështu që asnjëherë nuk jeni të vetmuar.

Kjo pozitë tregon që ju jeni shumë të sjellshëm, sensitiv dhe me natyrë të mirë. Ju asnjëherë nuk injoroni problemet e të tjerëve dhe tentoni që të jepni ndihmën më të madhe të mundshme. Në të njëjtën kohë, ju jeni person shumë i turpshëm dhe shpesh dyshoni në fjalët dhe vendimet tuaja.

Source:brightside.me

10 foto mahnitëse të lule qershive nëpër botë…

Padyshim që stina e pranverës është koha më e bukur e vitit. Më poshtë keni disa foto të lule qershive gjatë stinës së pranverës nëpër botë.

Tokio, Japoni

Nara, Japoni

Stacioni Gyeonghwa, Korea e jugut

Tokio, Japoni

Paris, Francë

Lumi Meguro, Japoni

Nju Jork

SHBA

Kinë

Stokholm, Suedi

Source:brightside.me