Shpërfytyrohet David Beckham, çfarë i ka ndodhur ish-futbollistit?!

Ish-kapiteni i Anglisë ka ndarë në Instagram një “seflie” me tifozët, edhe pse fytyra e tij ishte e dominuar nga një “përpunim grafik”. Pamja është tronditëse, fytyra e David Beckham është pothuajse e panjohur.

Menjëherë, një tifoz ka shprehur shqetësimin e tij, teksa i shkroi ikonës angleze të futbollit: “Çfarë ka ndodhur?” Një tjetër shtoi: “Oh, njeri, ju nuk mund ta masakroni atë fytyrë të bukur!” “Kjo duhet të ketë qenë e dhimbshme,” – shkroi një e tretë.

Sidoqoftë, askush nuk duhet të jetë i shqetësuar. David Beckham do të luajë në një film, tjetërsimi i fytyrës ka ndodhur për shkak të rolit që ka, të cilin ia ka besuar regjisori Guy Ritchie në “King Arthur”.

Legjenda e futbollit anglez ka kaluar nëpër disa punë dramatike kozmetikë. Dhëmbët e “ndryshkur” dhe faqja e dëmtuar janë “fotografimi” i tij në film, si një kalorës i pakënaqur.

Personazhi i tij në film është Blackleg Leader, ndërkohë që Bechkam po xhiron përkrah aktorëve të tillë, si Charlie Hunam, Jude Law etj.

Nuk do ta besoni se çka ka punuar Dua Lipa para se të bëhej e famshme

Suksesi i saj del jashtë kufijve të Shqipërisë dhe në një periudhë kohore prej dy vitesh ajo tregoi se talenti dhe puna shpërblehen. Por, Dua Lipa ka ditur të bëjë dhe punë të tjera, ku jo domosdoshmërisht i duhej të tregonte fuqinë vokale.
“Kam punuar si mikpritëse e të ftuarve në një restorant meksikan, megjithëse kurrë nuk më kanë pëlqyer restorantet meksikane. Shumë njerëzit deheshin, dhe pikërisht në ato momente më vinte të hoqja dorë nga ajo punë”, ka thënë Dua për revistën Spin.

Dështon “Big Brother 9”? Banorët zbulojnë sekretin e çifteve

Çiftet e vjetra të shtëpisë së Big Brotherit po mundohen të kuptojnë më shumë rreth dy çifteve të reja që iu bashkuan atyre të shtunën. Dyshimet e para hidhen nga Fiorentina dhe Olsi.

Fiorentina thotë se Danjeli me Fotininë janë duke thurur diçka, por se nuk po e kupton se çfarë.

Olsi nga ana tjetër duket se është treguar më i vëmendshëm në raportin mes vetë dy çifteve të reja, Fotini­Danjel dhe Donjeta­Damiano.
“Më bën përshtypje fakti që janë çifte të reja, por që të katërt kuptohen me sy me njëri­tjetrin. Unë i pyeta, njiheni gjë nga jashtë dhe nuk dinin çfarë përgjigje të më kthenin. Koha do ta tregojë, por ata kuptohen me sy dhe po t’i kapësh nga mimika të katërt janë edhe të gatshëm të flasin, edhe tërhiqen menjëher딭 thotë Olsi.

Ndërsa Fiorentina ka kapur një tjetër detaj. “Po ta shikosh, dy ditët e para Damiano me atë tjetrën shikonin në cilën anë do të rrinin. T’u lidhnin me Ademin, Katerinën e Lupçen apo me Denisin e Gertën apo me ne. Panë kush ishim ne e Kei dhe ai vjen rri me ne”­ thotë ajo.

E besoni dot? Ardit Gjebrea ka një familje tjetër përveç Anilës, Jonit dhe Annës

Ai është një nga moderatorët më të preferuar shqiptar.
Herë pas here prezantuesi Ardit Gjebrea publikon foto familjare, ku shfaqet me bashkëshorten dhe fëmijët e tij, por këtë herë duket se e ka zgjeruar më tepër. Ai ka publikuar një foto ku shfaqet se bashku me stafin e emisionit “E diela shqiptare” duke i quajtur ata si një familje e madhe.

S’ua merr mendja cili yll botëror e këndoi mbrëmë këngën “Hajde halla e madhe” (Video)

Këngët shqipe padyshim që shumë shpesh kalojnë edhe kufijtë e vendeve shqiptare dhe deri më tani janë kënduar nga disa yje.

E fundit që këndoi një këngë shqipe që nuk do t’ua merrte mendja është këngëtarja shqiptare që po arrin majat e suksesit, Bebe Rexha.

Ajo ka postuar një video në Instagram duke kënduar këngën “Hajde halla e madhe”, me mbishkrimin “Familja është gjithcka… duke kënduar shqip”, derisa shihet me familjarët e saj.

Për ta dëgjuar klikoni këtu.

Ekspertët këshillojnë të hani më shumë arra, ja pse

Performanca seksuale:

Hulumtimet e fundit të bëra nga një universitet me reputacion në Amerikë, kanë treguar se konsumi i 75-gr arra në ditë e përmirëson performancen seksuale dhe shëndetin e spermës.

Arrat janë të pasura me yndyrë bimore të Omega-3, një lloj i acidit yndyror që mendohet të jetë shumë e rëndësishme për shëndetin e spermës.

Një kurë për kancerin?

Edhe pse ka pasur shumë dilema mes ekspertëve të mjekësisë, besohet se arra e zezë është një kurë potenciale e kancerit, për arsye se vret “parazitin” përgjegjës për shkaktimin e sëmundjes.

Shkencëtarët në Spanjë së fundmi kanë zbuluar se arra e ulë rrezikun e vdekjes nga kanceri për 40 për qind dhe nga sëmundjet kardiovaskulare për të paktën 55 për qind, transmeton lajmi.net

Ndihmon për të luftuar plakjen:

Studimet e fundit kanë treguar se konsumi i arrave, parandalon plakjen tek femrat e gjithashtu parandalon dëmtimet fizike që vinë me pleqërinë.

Përmirësimi i shëndetit të zemrës:

Arrat e papërpunuara janë një aleat i pazëvendësueshëm i zemrës. Ajo janë të pasura me sasi të konsideruar të polifenoleve, komponime këto të cilat mendohet se luajnë një rol tejet të rëndësishëm në shëndetin e zemrës.

Arrat gjithashtu kontribojnë duke ulur nivelet e kolesterolit në gjak, duke përmirësuar qarkullimin e gjakut dhe parandalimin e inflamacionit.

2 erëzat që shërojnë diabetin brenda pak ditëve

Diabeti është një gjendje kronike e cila ndodh kur qelizat përgjegjëse të insulinës nuk e prodhojnë atë në sasinë e mjaftueshme, ose kur ajo nuk funskionon siç duhet. Ka dy lloje kryesore të diabetit:
Tipi 1 – kur pankreasi nuk prodhon insulinë .
Tipit 2 – kur pankreasi nuk prodhon insulinë të mjaftueshme ose qelizat e trupit nuk reagojnë ndaj insulinës.
Shkaqet gjenetike, obeziteti, mungesa e aktivitetit fizik janë ndër faktorët që çojnë në shfaqjen e diabetit, sidomos të tipit 2. Me kalimin e kohës, niveli i lartë i sheqerit në gjak mund të çojë në shumë sëmundje të tilla si sëmundje të veshkave, sëmundje të zemrës, dhe deri në verbëri.
Varësisht nga lloji i diabetit, shumë njerëz duhet të përdorin ilaçe të caktuara çdo ditë për ta mbajtur atë nën kontroll.
Megjithatë, ata ofrojnë një zgjidhje të përkohshme dhe aq më pak në një kohë jo shumë të shpejtë. Kështu, nësë dëshironi një kurë natyrale që të shpëtoni përfundimisht prej diabetit, atëherë lexoni recetën e mëposhtme të përgatitjes së saj.

Përbërësit:
2 shkopinj kanellë
1 lugë gjelle karafil
1.5 litër ujë

Përgatitja:
Vendosni kanellën dhe karafilin në një shishe me ujë. Lëreni përzierjen në frigorifer për 4-5 ditë. Pini 100 ml nga ky ujë çdo mëngjes me stomakun bosh.
Kur shihni se uji ka përfunduar, përgatisni një dozë të re. Pini 3 shishe nga kjo përzierje dhe më pas bëni 15 ditë pushim. Kjo do t’ju ndihmojë të zhdukni këtë sëmundje të tmerrshme dhe për më tepër të kurseni para. Shije.al

Maska magjike me 3 përbërës që kuron aknet përgjithmonë

Ekzistojnë një sërë faktorësh që ndikojnë në shëndetin e lëkurës, ashtu si dhe një numër të pafund kurash për këtë shqetësim. Edhe pse në treg ofrohet një numër shumë i madh produktesh, pjesa më e mirë janë të përbëra nga kimikatet ose janë vërtet të kushtueshme.

Per fat të mirë, ekzistojnë dhe mundesi më ekonomike dhe krejtësisht natyrale të cilat na sigurojnë të njëjtin efekt. Maska që do të lexoni më poshtë kuron aknet dhe pastron lëkurën brenda pak javëve. Përbërësit e mëposhtëm kanë veti antibakteriale dhe antiseptike që parandalojnë zhvillimin e mëtejshëm të baktereve përgjegjëse për krijimin e akneve.

Përbërësit: Sodë buke, uthull molle, mjaltë

Përgatitja: Përzieni një lugë çaji uthull molle me dy lugë çaji mjaltë dhe një lugë çaji sodë buke. Pasi të keni përftuar një masë kremoze, lyeni fytyrën me të dhe lëreni për 10 minuta. Më pas shpëlajeni normalisht dhe aplikoni kremin hidratant.

Hiqni kilogramët e tepërt vetëm duke u larë me ujë të nxehtë

Nëse ndodh diçka e tillë ju do të hiqni 126 kalori pa ndonjë sforcim të madh.Më efikase se pedalimiInteresant është fakti se një banjo e nxehtë nuk është efikase vetëm për të rënë nga pesha por edhe për të mbajtur nën kontroll nivelin e glicemisë më shumë se një pedalim për rreth 1 orë, kjo pasi ajo favorizon lëshimin e proteinave gjatë shokut termik, duke bërë që të absorbohet më tepër glukozë.

E gjithë kjo bën që niveli glicemik të ulet dhe për pasojë diabeti të mbahet nën kontroll, ndërsa pesha të bjerë.Nuk e zëvendëson aktivitetin fizik

Kujdes!

Kjo nuk do të thotë se ju duhet të anashkaloni kryerjen e aktiviteteve fizike si një mënyrë për të mbajtur nën kontroll peshën dhe sëmundjet metabolike. Banjoja e nxhetë duhet të shoqërojë aktivitetin e përditshëm fizik.

Jo për të gjithë është diçka efikase

Kjo praktikë nuk duhet të kryhet nga të gjithë dhe mbi të gjitha nuk duhet të kryhet në mënyrë të tejzgjatur.

Kush nuk duhet të kryejë banjo të nxehta?

Gratë shtatëzana dhe ato që ushqejnë fëmijën me gji, kjo pasi nxehtësia mund të ulë presionin e gjakut.

Kujdes duhet të kenë personat që vuajnë nga varicet dhe kanë probleme të përgjithshme me qarkullimin e gjakut sepse nxehtësia mund të zgjerojë edhe më shumë venat dhe kapilarët e gjakut. Banjot duhet të evitohen edhe nga personat që kanë probleme me celulititn, kjo pasi ky problem lidhet me problemet e qarkullimit të gjakut.

Gjatë banjove këshillohen të përdoren algat ose kripa e detit të vdekur. Këto njihen për vetitë e tyre antioksidante dhe stimuluese të efektit të dobësimit.

Zbulohet arsyeja se pse kirurgët veshin uniforma të gjelbra

Ngjyra e bardhë, për shkak të intensitetit të saj, mund të jetë shqetësuese për kirurgë të cilët përqëndrohet në ngjyrën e kuqe të gjakut.

Një efekt i ngjashëm ndodhë kur ecni në dëborë në një ditë me diell, meqë sytë tanë kanë nevojë për kohë për t’u mësuar me kontrastin e madh në ngjyra.

Meqë ngjyra e gjelbër ose blu janë të kundërta me të kuqen në spektrin e ngjyrave, ato i ndihmojnë kirurgut që të përqendrohet te pacienti.

Kjo në fund të fundit redukton mundësinë e gabimeve gjatë operacionit./GazetaExpress/.